Szakmaközi kapcsolatok III.

Szakmaközi kapcsolatok III.
  • Média: Az életen át tartó tanulás érdekében működtetett online csatornák, tanfolyamok, helyi televízók stb. üzemeltetői is lehetnek a közművelődés intézményei, amelyek szintén infrastruktúrát és képzést igényelnek.
  • Kistelepüléseken, falvakban az infrastrukturális problémák elsősorban összefogással, együttműködéssel orvosolhatók.  A község/falu önkormányzata, iskolája általában szorosan együttműködik a helyi civil és közművelődési szervezetekkel, így például a technikai infrastruktúrát ki-ki igényei szerint használhatja, előzetes egyeztetés alapján.
  • Fontos továbbá különösen a határokon túli magyar szervezetek számára az anyanyelv iskolán kívüli tanulási, gyakorlási lehetőségének megteremtése, különösen a vegyes házasságokból származó, vagy az ország többségi nyelvén tanuló gyermekek számára.
  • Hasonlóan fontos vállalás a kisebbségi kultúrák megőrzési lehetőségének biztosítása a hagyományőrző csoportok számára.

 

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.