LLL és ami mögötte van

LLL és ami mögötte van

 

Az egész életen át tartó tanulás programjának általános célkitűzése, hogy az egész életen át tartó tanulás révén hozzájáruljon a Közösség, mint fenntartható gazdasági fejlődést mutató, több és jobb munkahellyel és nagyobb fokú társadalmi kohézióval rendelkező, fejlett, tudásalapú társadalom fejlesztéséhez, biztosítva mindeközben a környezet megfelelő védelmét a jövő generációi számára. Különösen elő kívánja segíteni a Közösségen belüli az oktatási és képzési rendszerek közötti kölcsönös cserét, együttműködést és mobilitást, hogy e rendszerek a minőség tekintetében az egész világ számára referenciaértékké válhassanak

A LLL eredeti modellje, három kategóriát különít el annak érdekében, hogy a tanulás valóban folyamatosan biztosított lehessen:

– formális tanulás,

– nem formális tanulás

– informális tanulás

 

De mindenekelőtt le kell szögeznünk a következőt: minden képzés tanulási folyamatban realizálja céljait és kompetenciaváltozással jár, de nem minden tanulási folyamat, mely kompetenciaváltozással jár, kötődik formalizált képzési keretekhez

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.