Közösségek szerepe az életen át tartó tanulásban II.

Közösségek szerepe az életen át tartó tanulásban II.

 

  • Napjainkban számos alternatív, az önismeretet, egyéni és közösségi célok megvalósítását szolgáló kompetenciafejlesztő foglalkozás és tréningmódszer áll rendelkezésre, amelyeket elsősorban a fiatal korosztály fogad szívesen. Ezek segítségével egyedi megoldások találhatók az aktuálisan a közösség által megélt problémákra.
  • Fontos a történelemmel való találkozás, akár szembenézés, és egyúttal az előretekintés is, ami a jelen stabilitását biztosíthatja egyéni és közösségi szinten is. Mindez a kultúra, a művészetek, a hagyományőrzés és a kisközösségek támogatásával, cserekapcsolatok, országon belüli és határon átnyúló kapcsolati háló erősítésével érhető el.

Ez a célkitűzés legjobban a lokális kisközösségek, szakkörök, klubok, hagyományőrző és művészeti csoportok segítségével valósulhat meg: maga a művészeti, hagyományőrző tevékenység ugyanis ezekben zajlik

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.