Szakmaközi kapcsolatok IV.

Szakmaközi kapcsolatok IV.
  • Tudományos kapcsolatok: A lokális tudás, annak minél gondosabban felgyűjtött, tanításra, átadásra kész “tananyaga” elengedhetetlen úgy a csoportokkal való munkához, mint a hagyományok megőrzéséhez, fenntartásához, váloztásának követéséhez. Videók, filmek, könyvek, hangfelvételek, leírások formájában. Ehhez szükséges, hogy a közművelődés szoros kapcsolatban legyen a néprajz, folklorisztika, muzeológia művelőivel. A folyamatos néprajzi gyűjtőmunka segítségével a tudás megőrizhető, ugyanakkor nyomon követhetőek a hagyományos kultúra változásai, fejlődése is.
  • Hagyományőrzők: Fontos a folyamatos párbeszéd a hagyományok “népi” gyakorlói, a hivatásos előadóművészek, a műkedvelő, öntevékeny csoportok vezetői és a közművelődési szakemberek, szakmai közösségek között. Ennek javasoljuk megteremteni az alapjait, rendszerét.

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.