Szakmaközi kapcsolatok II.

Szakmaközi kapcsolatok II.
  • A munkáltatók által igényelt képzések segítségével olyan releváns tanfolyamok tervezhetők, amelyek közvetlen társadalmi-gazdasági haszonnal járnak. Ezért akár a kormányhivatalokkal, akár a munkáltatókkal folyamatos egyeztetés, kapcsolattartás szükséges. Egyrészt a felnőttképzés keretében igénybe vehető szakképzések, másrészt a munkáltatók által a dolgozók részére megrendelt szabadidős programok, csapatépítések, tréningek is ide tartozhatnak. Ez egy növekvő piac, ahol mind az oktatási, mind a kulturális szolgáltatásoknak lenne mit keresniük. Ezek képzési és infrastrukturális feltételeit meg kell teremteni.
  • Munkavállalók: A legfontosabb felnőttképzési igény a munkáltatók részéről éppen a nyelvtanulás, nyelvoktatás terén jelentkezik, hiszen a (külföldi) munkavállalás választásánál jelentős előnyt élveznek azok, akik a megfelelő nyelvi alapokkal rendelkeznek. Elsősorban a munka szempontjából vonzó országok nyelve: angol, német, olasz keresettek. Megfelelő minőségű, több generáció számára nyitott, közoktatáson kívüli kiscsoportos nyelvoktatás és a nyelvtudást szinten tartó idegen nyelvi társalgó körök, idegen nyelvű filmklubok infrastrukturális feltételeit kell megteremteni.

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.